Spotkanie z prezydentem

Zapraszamy na tegoroczne spotkania prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z mieszkańcami osiedli naszego miasta. Spotkania rozpoczną się 28 lutego i potrwają do 11 kwietnia 2011 r.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w pierwszym kwartale roku prezydent Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami wszystkich osiedli Torunia. Spotkania zawsze poprzedzone są przyjęciem przez Radę Miasta Torunia budżetu na dany rok. Decyzja ta pozwala na przekazanie mieszkańcom zatwierdzonych ustaleń finansowych, od których będzie zależał poziom bieżącego utrzymania miasta oraz inwestycji, w tym także realizowanych na poszczególnych osiedlach. Harmonogram spotkań będzie stale publikowany na stronie internetowej Torunia. Plakaty zapraszające na spotkania zostaną natomiast wywieszone w pojazdach MZK oraz na słupach ogłoszeniowych. Spotkania jak zawsze mają charakter otwarty i są okazją do poznania najważniejszych zamierzeń samorządu miejskiego w tym roku, ale także do dyskusji i zgłaszania wniosków. Wszystkie będą rozpoczynać się o godz. 18.00.

W stosunku do lat poprzednich wprowadzono kilka zmian organizacyjnych związanych z przebiegiem spotkań. Zmniejszona została liczba spotkań - w tym roku odbędzie się ich dziesięć, z tego dwa na lewobrzeżu i osiem na osiedlach położonych na prawym brzegu Wisły. Zrezygnowano z prezentacji budżetowej, która dotąd otwierała wszystkie spotkania. W tym roku prezentacje będą przygotowywać i przedstawiać na spotkaniach dyrektorzy wydziałów i biur Urzędu Miasta Torunia oraz szefowie miejskich firm i spółek. Na każdym ze spotkań przedstawionych będzie kilka prezentacji na wybrane tematy, sprofilowanych pod kątem osiedla, na którym odbywa się zebranie. Niektóre z tematów do prezentacji będą miały charakter konsultacji społecznej dla pomysłu /koncepcji/ rozwiązania, które miasto chce wprowadzić w życie.

Organizację spotkań koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, e-mail: wksii@um.torun.pl

dodany 2011-02-28 11:54 przez iwona.kaminska

źródło: Um Toruń/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją